KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 12746003
nr 1274 6003
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Teckningar, 4 st. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade, lösa blad
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 september 2019
kl 18:51:50
9/9 15:56:25